DESIGN CONSTRUCTION STUDIO

Tłumaczenia szeptane

to rodzaj tłumaczeń symultanicznych, podczas których tłumacz również równocześnie z mówcą tłumaczy jego wypowiedzi na język docelowy, jednakże tłumaczenie to nie wymaga zastosowania sprzętu potrzebnego do tłumaczeń symultanicznych (takich jak: kabiny, odbiorniki, słuchawki etc.). Zamiast kabiny, tłumacze ustni znajdują się w pobliżu niewielkiej grupy słuchaczy (do około 3-4 osób), aby móc danej grupie na bieżąco, ściszonym głosem tłumaczyć wypowiedzi mówcy na język docelowy.

Tłumaczeń szeptanych dokonuje się zazwyczaj w sytuacjach, gdy jedynie kilka osób z grupy słuchaczy nie zna języka prelegenta podczas różnego rodzaju konferencji, szkoleń czy obrad.

Tłumaczenia szeptane są także nazywane „szeptankami” i wymagają specjalnych umiejętności oraz doświadczenia tłumaczeniowego, gdyż tłumacz, tłumacząc na bieżąco daną wypowiedź z maksymalnie 2-3 sekundowym opóźnieniem nie ma czasu na sporządzanie notatek (jak w przypadku tłumaczeń konsekutywnych) oraz nie ma też pomocy ze strony technicznej (czyli słuchawek, dźwiękoszczelnych kabin i drugiego tłumacza). Dlatego też, aby tłumacz szeptaniem nie przeszkadzał innym słuchaczom, a inni uczestnicy spotkania czy konferencji nie przeszkadzali tłumaczowi podczas przekładu, bardzo ważne jest, aby tę małą grupę nie znającą języka mówcy nieco odizolować od pozostałych uczestników. Takie rozwiązanie pozwoli na płynny i bardzo efektywny przekład.

Kontakt

tel.: +48 506 685 531, +48 32 302 23 00
skype: inter.translator
e-mail: tlumaczenia@inter-translator.pl

Wyceń tłumaczenie

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Inter-Logistic Polska Sp. zo.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice, moich danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym zgodnie z Polityką Prywatności oraz cookies.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznej celem przedstwienia pełnej ofert handlowej przez Inter-Logistic Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice.